آموزش ریاضی ششم

آموزش ریاضی ششم فصل سوم در کمتر از نیم ساعت!

IMG 20201113 024144 336

رس ریاضی همیشه یک درس چالش برانگیز بسیار مهم بوده که لازم است آن را درست یاد گرفت نه با حفظ کردن بلکه با استفاده از تصاویر و آموزش مفهومی درست، اما این روش را چطور میتوانیم پیدا کنیم؟ روش صحیح آموزش ریاضی ششم به صورت مفهومی چیزیست که امروز میخواهیم آن را یاد بگیریم. همانطور که مستحضر هستید، رسیدیم به قسمت سوم از آموزش ریاضیات ششم ابتدایی فصل اعداد اعشاری در این فصل می خواهیم با مفاهیمی جدید آشنا بشیم فصل سوم ریاضیات ششم شامل سه قسمت عمده می باشد قسمت اول یکسری یادآوری ها در زمینه ریاضی قسمت دوم تقسیم یک عدد اعشاری بر عدد طبیعی و قسمت سوم تقسیم یک عدد بر عدد اعشاری خواهد بود این فصل کوچکیه ولی فصله مهمی و بسیار پرکاربرد برای ما در مقاطع بالاتر خواهد بود.

اعداد اعشاری

کسر های مساوی از آموزش ریاضی ششم فصل سوم

آموزش ریاضی ششم فصل سوم

خوب در این قسمت می خواهیم یک سری موضوع را یادآوری کنیم همانطور که می بینید در این جا باز هم از مبحث کسر های مساوی استفاده شده که می بینید در انجام اعمال روی کسر ها هم و عدد های اعشاری هم از کسرهای مساوی استفاده میشود .

همانطور که در قسمت اول کار در کلاس صفحه ۵۳ دقت کنید کسر اول با کسر دوم چطور برابر قرار گرفته است، می‌بینیم که در آنجا عدد ۳۰ با تقسیم بر چه عددی تبدیل به ۳ خواهد شد اول مخرج کسر را محاسبه می‌کنیم. می‌بینیم که عدد ۱۰۰ با تقسیم بر ۱۰ برابر با ۱۰ خواهد بود پس ما کافی است که عدد ۳۰ رو در عدد ۱۰ تقسیم کنیم که در این صورت حاصل ما برابر ۰/۳خواهد بود.
خوب در قسمت سوم کار در کلاس صفحه ۵۳ مشاهده بفرمایید که ما چطور میتوانیم یک شخص را به یک عدد اعشاری تبدیل کنیم که پایه یعنی مخرج کسر را به عدد ۱۰۰ تبدیل کنیم و در نتیجه صورت را هم به همین شکل تبدیل کنیم تا به یک عدد اعشاری تبدیل بشود.

برای مثال عددی که صورت صورت ۳ و مخرج ۲۰ باشد اگر عدد ۲۰ را در ۵ ضرب کنیم تا به ۱۰۰ تبدیل بشود، حالا می‌بینیم که مخرج ما برای تبدیل شدن به عدد مورد نظر در پنج ضرب شده و کافیست که صورت را هم در عدد ۵ ضرب کنیم تا کسر ۰/۱۵ به دست آید.
حالا یک مثال دیگه برای تطبیق دادن اطلاعات تون برایتان میزنیم برای مثال کسر ۸/۵ ، خوب در این کسر برای این که عدد ۵ به ۱۰۰ تبدیل بشه باید عدد ۵ را در ۲۰ ضرب کنیم پس در صورت نیز عدد ۸ را در ۲۰ تقسیم خواهیم کرد تا عدد ۱۶۰ به دست آید در این صورت حاصل عدد ما برابر با ۱/۶ خواهد بود.

خب امیدواریم تا این قسمت از مقاله مان به حد کافی استفاده برده باشید و برایتان مفید باشد همه میدانیم که برای این حجم از مطالب این درس باید از روش درست آموزش ریاضی ششم استفاده کنید و این روش باید مفهومی و کامل باشه تا به بهترین نحو این درس را یاد بگیریم من این راه را برایتان نشان خواهم داد! برای اینکه 20 درصد کل درس ریاضی ششم و بقیه درس های پایه ششم را به صورت کاملا رایگان دریافت کنید کافیست چند ثانیه وقت بگذارید و فرم زیر را پر کنید.

یاد آوری ضرب و تقسیم از آموزش ریاضی ششم فصل سوم

آموزش ریاضی ششم فصل سوم

در این قسمت از کتاب درسی ما با مفاهیم یادآوری ضرب و تقسیم آشنا میشویم دوباره، خوب در این قسمت اگر در فعالیت صفحه ۵۶ دقت کنید میبینید که برای اینکه دو عدد اعشاری را با هم جمع کنیم باید آنها را به کسر تبدیل کنیم خوب برای مثال اگر بخواهیم دو عدد ۳/۱ و ۲/۷ را با این کافیست آن ها را به شکل کسر نوشته با مخرج های مساوی با آنها را با هم جمع کنیم.
یک روش دیگر نیز می توان آنها را با هم جمع می‌کرد آن روش چیست؟ در این روش به شکل اعداد مخلوط خواهیم نوشت یعنی برای مثال قسمت های صحیح یعنی عدد ۳ و ۲ رو جدا می نویسیم و قسمت اعشاری را به شکل یک کسر خواهیم نوشت در این صورت اعداد صحیح و با هم جمع می کنیم که کسر هایی که مخرج مشترک دارند را نیز با هم جمع کنیم .

در روش بعدی نیز قسمت های صحیح رو باهم جمع میکنیم و قسمت های اعشاری را هم با هم جمع می‌کنیم که جواب به دست می آید . در روش اصلی جمع اعداد در بالا بزرگترین عدد اعشاری و در پایین کوچکتر قرار می دهیم و نظیر به نظیر با هم جمع کنیم.
در این روش شما بسیار ساده میتوانید ضرب اعداد اعشاری را انجام دهید برای مثال در ضرب دو عدد ۱/۷ و ۱/۶ کافیه که عدد ۱۷ رو در عدد ۱۶ در ضرب کنیم و در آخر به تعداد رقم های اعشاری  دو رقم از سمت راست جدا کنیم که حاصل ضرب برابر با ۲/۷۲ خواهد بود .

تقسیم عدد در عدد اعشاری از آموزش ریاضی ششم فصل سوم

در این جا میخوایم برای اینکه بیشتر با روش های مفهومی و درست آموزش ریاضی ششم اشنا بشید قسمتی از کلیپ استاد قهرمانی از اساتید مجرب ریاضی کشورمون رو خدمتتون ارائه بدیم.

آموزش ریاضی ششم فصل سوم

در این قسمت از کتاب درسی می خواهیم با مفهوم تقسیم یک عدد بر عدد اعشاری آشنا بشویم ،
دوستان متوجه هستید که در این قسمت از کتاب درسی و امثال این مباحث ما نیاز به تمرین بیشتری داریم تا یادگیری پس سعی کنید سوالات بیشتری حل کنید تا این مطالب به صورت عالی براتون تفهیم بشوید ، خوب می بینیم که در این قسمت از کتاب درسی نوشته که اگر بخواهیم با یک عدد را بر عدد اعشاری تقسیم کنیم باید چه کاری را انجام بدهیم .

بر اساس مفاهیم کتاب درسی می بینیم که می توانیم مقسوم و مقسوم علیه را در یک عدد ضرب کنیم و تنها تفاوت ما این خواهد بود که اگر باقی مانده وجود داشته باشد باید باقی مانده هم در آن عدد ضرب شود اما اگر باقی مانده برابر صفر باشد ما کاری باهاش نداریم اگر بخواهیم دو عدد ۲/۵ و ۴۵ را در این روش به کار ببریم و عدد بر عدد تقسیم کنیم کافیست هردو عدد را در ۱۰ ضرب کنیم.
اگر دقت  کنید در کتاب درسی نیز برای این فعالیت ما یک نتیجه گیری را به کار برده است اگر مقسوم و مقسوم علیه را در یک عددی ضرب کنیم خارج قسمت تغییری نمی‌کند ولی باقی مانده در آن عدد ضرب می شود .

دوستان ما در این فصل مفاهیم جدید رو یاد گرفتیم ولی باید متوجه باشیم که این مفاهیم با به کار بردن یک درس نامه برای آموزش کافی نخواهد بود.

دوستان عزیزم رسیدیم به مرحله آخر از آموزش ریاضی ششم ابتدایی فصل اول و با مطالعه بیشتر دروس خواهید دید که نیاز به راهنمایی های درست جهت مطالعه با بازده بیشتر خواهید داشت به یک نفر راهنما که راه درست مطالعه بهتر را به شما نشان دهد و مشاور شما باشد و این راه حل هدیه امروز ما به شماست که با مشاوره رایگان به کمک شما بیایم فقط برای اینکه از مشاوره رایگان موسسه اجی مجی استفاده کنید کافیست فرم زیر را پر کنید تا با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

مرور فصل سوم از آموزش ریاضی ششم

ولی مرور! این فصل یک فصل پایه  و خیلی مهم هستش برای اینکه فصل های دیگه ریاضی ششم رو بهتر یاد بگیرید باید روی این فصل خوب کار کنید پس خوب مرور کنید و تمرین کنید و با اجی مجی نگران فصل ها و درسای دیگه خودتون نباشید.

امیدوارم از این مقالمون لذت کافی رو برده باشین ما یه مقاله فوق العاده دیگه برای فصل چهارم ریاضی ششم داریم که حتما اونم مطالعه کنید و حتما در قسمت پایین برامون نظر بذارید که مطلب چطور بود و سوالاتتون رو بپرسید ممنون .

guest
0 نظرات
بازخورد
مشاهده همه نظرات